RADIONICA S PREDŠKOLCIMA
Autor: Darijo Čamilović, 8. 3. 2011.

U ponedjeljak, 7. ožujka 2011. godine, pedagoginja je posjetila Dječji vrtić Bubamara radi održavanja radionice s djecom koja najesen pohađaju prvi razred. Nakon kratkog predstavljanja jednih drugima, djeca su izradila crteže prema uputama pedagoginje, zatim su se podijelili u skupine i dobili nekoliko kratkih zadataka koje su rješavali. Na kraju smo se svi lijepo pozdravili i dogovorili naš sljedeći susret koji će biti idućeg četvrtka i petka, 17. i 18. 3. 2011., kod mene u uredu.

Ovog ponedjeljka, 7. ožujka 2011. godine, posjećen je dječji vrtić Bubamara. Pedagoginja je s djecom predškolskog uzrasta odradila radionicu. Na samom početku radionice predstavili smo se jedni drugima te su djeca napisala svoja imena na kartice koje im je podijelila pedagoginja. (5 minuta) Nakon toga djeca su si izabrala papire u boji koje je donijela pedagoginja te na papirima nacrtali ono što im je bilo zadano. Zadatak je bio nacrtati sebe, odnosno vlastiti portret te uz to nešto što im je najdraže. Ovaj zadatak trajao je 15-ak minuta. Kad su djeca završila s portretiranjem, pedagoginja ih je rasporedila u tri grupe po šestero djece. Po dva su člana u grupi dobila jednake zadatke. Zatim je pedagoginja objsnila što im je činiti sa svakim zadatkom, trajanje aktivnosti - 20 minuta. Kad su svi završili sa zadacima, pozdravili smo se te dogovorili idući susret koji će biti na samom upisu.

VAŽNA OBAVIJEST - PROMJENA TERMINA ZA TESTIRANJE KOD ŠKOLSKE PEDAGOGINJE

Poštovani roditelji, ovim vas putem obavještavam da se termin testiranja kod školske pedagoginje u školi pomiče na 19. travnja 2022. (utorak) zbog poslovnih obaveza pedagoginje. Vrijeme kada trebate doći u školu ostaje isto, samo je datum drugi.

Upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./23.

Dragi roditelji,

bliže nam se pregledi djece za upis u prvi razred osnovne škole. Ove godine liječnički pregledi provoditi će se 7. travnja 2022. u ambulanti školske medicine u Đurđevcu, a pregledi u školi 26. travnja 2022., nakon proljetnog odmora učenika. Pozive s detaljnim informacijama, potrebnom dokumentacijom i obrascima dobit ćete osobno. U priloženim dokumentima nalaze se važne informacije kao i dokumentacija vezana uz upis djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./23.

Pedagoginja, Katarina Švarbić

Upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./22.

Dragi roditelji,

bliže nam se pregledi djece za upis u prvi razred osnovne škole. Ove godine liječnički pregledi provoditi će se 19. i 20 travnja 2021. u ambulanti školske medicine u Đurđevcu, a pregledi u školi, tjedan dana poslije, 26. i 28. travnja 2021. Pozive s detaljnim informacijama, potrebnom dokumentacijom i obrascima dobit ćete osobno. U priloženim dokumentima nalaze se važne informacije kao i dokumentacija vezana uz upis djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./22.

Petra Šiško, stručna suradnica pedagoginja

Prva radionica s predškolcima

Pedagoginja je 15.siječnja 2020. godine održala prvu radionicu s predškolskom skupinom djece u Dječjem vrtiću Bubamara Kalinovac. Djeca su se imala priliku predstaviti pedagoginji, kao i pedagoginja njima. Nakon toga na raznobojnim papirima crtali su sebe i svoju obitelj. Dogovorena je i druga radionica u skoro vrijeme jer se bliži testiranje za upis djece u prvi razred.

Održana druga radionica s predškolcima

Pedagoginja je u srijedu, 3. travnja 2019. godine održala drugu radionicu s predškolskom skupinom. Uvodna aktivnost bila je usmjerena na poznavanje boja i povezivanje s osjećajima. Svi smo bili sretani u različitim bojama. Djeca su se zatim podijelila u skupine u kojima su dobili radne listiće s tematikom razvoja grafomotornih i početnih školskih sposobnosti. Na kraju radionice na zajedničkom plakatu su nacrtali sebe i dali ime svojoj skupini. Pedagoginja je djeci na kraju podijelila slatke nagrade za dobru suradnju i pozdravila ih do samog testiranja kad se ponovno vide, 15. travnja.

Održana prva radionica s predškolcima

Pedagoginja je u srijedu, 20. ožujka 2019., posjetila predškolsku skupinu u DV Bubamara Kalinovac. Kako bi se djeci olakšao sam postupak upisa u prvi razred i predstojećeg testiranja pedagoginja ima praksu otići do njih, predstaviti se i upoznati s njima. Učenici su na početku pokazali svoje znanje u poznavanju brojeva, zatim su na dobivenim pločicama napisali svoja imena i prpremili se za predstavljanje. Vježbom dodavanja lopte obavili smo međusobno predstavljanje, a na kraju su djeca crtala svoje obitelji i omiljene aktivnosti koje s obitelji rade.