Školski medni dan

Školski medni dan je program koji se provodi u prvim razredima osnovnih škola, s ciljem promocije hrvatskog pčelarstva.Obilježava se na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka održan je prvi puta 7. prosinca 2018. i polučio je veliki interes javnosti te veliko zadovoljstvo svih koji su sudjelovali u Programu.

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u školskoj godini 2019./2020.  održat će se 9. prosinca 2019. godine, povodom obilježavanja Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Svrha provedbe Programa je podizanje svijesti djece, od rane dobi, o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda.

Hrvatska poljoprivredna agencija u suradnji s Koprivničko-križevačkom županijom i osnovnim školama ukjlučila se u obilježavanje Školskog mednog dana, a time i promociju hrvatskih pčelinjaka.

Na dan sv. Ambrozija 7. prosinca ujedno zaštitnika pčela i  pčelara obilježen je Školski medni dan u OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac. Učenicima 1. razreda podijeljene su teglice meda koje je proizveo OPG-a Josipa Pintara iz Đurđevca, edukativne slikovnice "Pčelica Jelica i medo Edo" te promotivni letak  "Med hrvatskih pčelinjaka".

U učionici 1. razreda bilo je jako veselo i medeno!