Srijeda, 17. travnja 2024. godine

Parlamentarni izbori u Republici Hrvatskoj-neradni dan

Održive misli

Projekt „Održive misli“ u 2019./2020. školskoj godini

U sklopu projekta obradit će se teme: gospodarenje otpadom, prikupljanje otpada, recikliranje i ponovna upotreba. Sudjelovanjem u projektu Škola nastavlja djelovati i promicati ciljeve eko škole, te time  opravdati dijamantni status eko škole.

Aktivnost koja će se provoditi u osnovnim školama bazira se na ponovnoj upotrebi predmeta koji se može izraditi od prikupljenog otpada.

Ove godine tema projekta je izrada igračke od otpadnog materijala (npr. od plastičnih boca, plastičnih čaša, starih guma, starih žica, tkanine, papira, CD-a i slično). U izradi sudjeluju učenici od prvog do osmog razreda osnovnih škola.

Iz svakog razreda se odabiru po dva najbolja rada koja sudjeluju na školskom natjecanju. Radovi će biti javno izloženi u prostoru Škole.

Najbolji rad bit će nagrađen tabletom, a izabrat će  ga Povjerenstvo u sastavu:

1. Hrvoje Baltić, prof. likovne kulture
  2. Kristina Domović, prof. hrvatskoga jezika i književnosti
  3. Igor Radmilović, stručni suradnik knjižničar

Projekt „Održive misli“

Osnovna škola Ivan Lacković Croata  Kalinovac zajedno sa susjednim školama i vrtićima, te općinama s područja grada Đurđevca  sudjeluje u projektu „Održive misli“. Projekt je  financiran iz sredstava EU u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezije 2014. -2020. i Ministarstva zaštite okoliša i energetike, te ima za cilj predstaviti problematiku otpada i njegovu štetnost na okolinu.

U sklopu projekta obradit će se četiri teme: gospodarenje otpadom, prikupljanje otpada, recikliranje i ponovna upotreba. Sudjelovanjem u projektu Škola nastavlja djelovati i promicati ciljeve eko škole, te time  opravdati dijamantni status eko škole.

Nagrađeni rad učenika osmog razreda Noe Lončara.

Radionica.docx