Svake godine 26. rujna obilježava se Europski dan jezika. Obilježavanje je započelo 2001. godine na inicijativu Vijeća Europe, a u suradnji s Europskom komisijom. Cilj Europskog dana jezika je poticanje na višejezičnost te učenje što više jezika u cijeloj Europi.

Ove godine geslo dana jest „Jezici za mir“. U tome duhu učiteljice njemačkog i engleskog jezika, Sanja Kolar te Ana-Marija Sobota s učenicima viših razreda provele su aktivnosti vezane uz poznavanje jezika. Povezale su ovogodišnje geslo s jezičnim različitostima i sličnostima. Pjevale su s učenicima petih i šestih razreda pjesmu Bratec Martin (Brother John, Bruder Jakob) na različitim jezicima te riječ mir povezale sa zastavama europskih zemalja.

S učenicima sedmih i osmih razreda u ugodnom ambijentu knjižnice provele su sve popularniju vrstu poznavanja materije – pub kviz. Pobjednici kviza prigodno su nagrađeni. Svi ostali učenici zasluženo su dobili znak pažnje za sudjelovanje u kvizu, a svi zajedno smo se počastili grickalicama.

Prvo mjesto tijesnim prolaskom (odgovorom na bonus pitanje) osvojila je ekipa “Plavi” za koju su na pitanja odgovarali Zvonimir Stankir, Petra Barić, Leon Ivandija, Erin Kolaković i Emanuel Đurišević. Drugo mjesto osvojila je ekipa “Ljubičice” (Anamarija Hadžija, Lara Grgec, Barbara Dautanec, Melani Ivandija i Mia Marijan), a treće ekipa „Naranče“ (Karla Peić, Dora Vlašić, Filip Dominiković i Ivan Fusić).

Zabave, pjesme, znanja i jezičnog pripetavanja nije nedostajalo. Nakon što su se dojmovi slegli može se reći da su učenici bili oduševljeni malo drugačijim izvođenjem nastave.