RASCO tvornica komunalne opreme d.o.o. ove je godine provela natječaj za najbolje dječje likovne radove pod nazivom “Oboji svijet zelenim: Lynx čisti, ti crtaš!” u trajanju od 07.10.2024. do 17.10.2024. Natječaj se organizirao u tri kategorije za predškolsku i osnovnoškolsku djecu.

Na natječaj za dječje likovne radove “Oboji svijet zelenim: LYNX čisti, ti crtaš” prijavilo se ukupno 11 škola i 10 vrtića iz Novog Virja, Bjelovara, Kalinovca, Đurđevca, Pitomače, Virovitice, Koprivnice, Kloštra Podravskog, Koprivničkih Bregi, Peteranca, Nove Rače, Podravskih Sesveta, Prugovca, Virja, Šemovca i Novigrada Podravskog. Sve zajedno je pristiglo 244 različita dječja rada. Selekciju prijavljenih radova bilo je moguće razgledati u nedjelju 20.10.2024. u sklopu programa Dana općine Kalinovac.

U kategoriji viših razreda osnovnih škola prvo mjesto osvojila je Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac s radom učenice osmog razreda Barbare Dautanec.

Nastavnica likovne kulture Petra Bojovski Filipović