Međurazrednim natjecanjima u štafetnim igrama i igri graničara, učenici razredne nastave naše škole obilježili su HOD, Hrvatski Olimpijski Dan. Tjedan dana kasnije, 20. rujna, isto su obilježili i učenici predmetne nastave odigravši mali nogomet (dječaci) i graničar (djevojčice).

Organiziranjem Hrvatskog olimpijskog dana promiče se olimpijski pokret, a građane potiče na bavljenje sportskim aktivnostima. Ujedno se promiču olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Simbol proslave olimpizma ove tradicionalne manifestacije je bijela majica kao „zastava prijateljstva“.