Proljetni odmor učenika od 28. ožujka do 5. travnja 2024. godine

Nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. godine

Vjeronaučna skupina
Zaziv Duha svetoga za uspješan početak nove školske godine
Autor: Agata Petras, 15. 9. 2019.

Dana 15. rujna 2019. godine na zajedničkoj svetoj Misi zazvali smo Duha svetoga za uspješan početak nove školske i vjeronaučne godine uz blagoslov predvoditelja slavlja, župnika Mladena Gorupića. Svoj doprinos su dali svi učenici, a posebno su se istaknuli članovi izvannastavne aktivnosti Vjeronaučna skupina i nižih i viših razreda.

U 11 sati započela je zajednička sveta Misa na kojoj je sudjelovala cijela Škola, a predvodio ju je župnik Mladen Gorupić. Djeca su, uz pratnju gitare, otpjevala ulaznu pjesmu "Uđite s hvalama", nakon koje je učenica 6. razreda Sara Špoljar u ime Škole zamolila ono zbog čega smo se okupili: "... da nam po svom Duhu, blagoslov svoj daš. Da blagosloviš naše učitelje i nas, da znanjem i mudrošću ispunimo svoja srca, a dobrim ocjenama naše imenike."

Škola se u potpunosti angažirala oko misnog slavlja, pa su tako vjeroučiteljica i ravnateljica Mirjana Bazijanec preuzele zadaću čitača.

Nakon poučne propovijedi vlč. Mladena, djeca su imala prilike izraziti svoju zahvalnost Bogu moleći Molitvu vjernika i donoseći darove na oltar kao znakove:

1. SVIJEĆA: znak zahvale za svjetlo vjere koje se vjeroučitelji i župnik trude prenijeti, kao znak zahvalnosti za one koji brinu za njihovo spasenje.

2. BIBLIJA: znak zahvale za Riječi kojom nas Bog odgaja, poučava i vodi kroz život.

3. LOPTA: znak zahvale za polet i razigranost, te molitve da nas Bog po svom Duhu nauči pravilnom korištenju darovanog vremena.

4. VJERONAUČNI UDŽBENICI: znak molitve da Boga i dalje upoznaju na vjeronauku u školi i župnoj zajednici.

Kako je rekao sveti Augustin, pjesma je dvostruka molitva. Takvo tumačenje pjesme su učenici prihvatili, pa su zazvali Duha Svetoga na svoje obaveze upravo kroz pjesmu "Ti dao si nam čvrstu riječ - Daj nam svima Duha svog" na kraju svete Mise, te tako zaokružili ovu svečanost.