Ovaj mjesec: 2085
Autor: Mirjana Bazijanec, 16. 9. 2019.

Djelatnici Osnovne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac

1. red:Marina Željeznjak, Katarina Švarbić, Jasminka Stankir, Agata Petras, Mirjana Bazijanec, Slavica Lacković i Mirjana Danček.

2. red:Elizabeta Trepotec Marić, Kristina Domović, Sanja Kolar, Jasna MIklaušić, Barbara Barić, Mateja Miklić, Katarina Ređep, Lena Fulir i Ankica Hadžija.

3. red:Miroslav Rabađija, Dražen Štefan, Hrvoje Baltić, Igor Radmilović, Goran Muktić, Goran Ređep i Darijo Čamilović.

Nedostaju:Nada Kožar i Diana Tolić.

Danas je Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac suvremena škola, u kojoj su stvoreni svi uvjeti koji osiguravaju cjelovito obrazovanje i odgoj učenika. Škola gradi svoju prepoznatljivost i identitet osiguravajući učenicima mogućnost razvoja različitih sposobnosti i interesa pod motom Škole:

Svaki učenik ne mora biti odličan đak, ali može postati odličan čovjek!

Nastava je usmjerena prema svakom učeniku. Sigurno i poticajno stručno vođenje od strane učitelja i stvaranje pozitivnog ozračja omogućuju proširivanje učeničkih interesa, razvoj talenata i napredak u radu. U skladu s time u školskom kurikulumu nudimo učenicima raznovrsne programe, različite sadržaje, projekte i izvannastavne aktivnosti.

U školi djeluje šesnaest skupina izvannastavnih aktivnosti i značajan broj izvanškolskih aktivnosti koje pružaju učenicima kvalitetno organizirano i stručno vođeno  slobodno vrijeme.

Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac je škola  koja u okruženju živi u interakciji s tehnologijom, kulturom i ekologijom.

Mooderna smo škola, otvorena prema sredini u kojoj djelujemo.

Uloga  Škole je sve značajnija u organiziranju kulturnih događanja, predstava, izložbi, književnih susreta, predavanja, predstavljanju projekata, humanitarnog djelovanja, povezivanju s udrugama i društvima što dokazuje i potvrđuje našu prepoznatljivost i značaj za sredinu u kojoj djelujemo.

Želeći sačuvati sve ono što jesmo, Škola u kurikulumu planira sadržaje kojima čuva zavičajnu kajkavštinu, kulturnu baštinu i tradiciju našeg kraja, nastojeći oživjeti neke stare običaje, folklorne igre, pjesme i plesove.

Sudjelovanjem u raznim natjecanjima u znanju, sportu, susretima, brojnim manifestacijama, natječajima promiče svoju zajednicu.

Suvremena Škola, dobro opremljena informacijsko-komunikacijskom tehnologijom koja je integrirana u život i  rad škole. Sustavno se radi na opremanju novim tehnologijama  i razvoju digitalnih kompetencija odgojno-obrazovnih djelatnika i učenika za unapređenje načina poučavanja korištenjem raznih digitalnih sadržaja i alata  koji doprinose stvaranju kvalitete i izvrsnosti u radu.

Zahvaljujući našem osnivaču Koprivničko-križevačkoj županiji i lokalnoj zajednici Općini Kalinovac danas ova Škola ima vrhunske uvjete za rad koji nam osiguravaju ostvarivanje planiranih aktivnosti koje pridonose kvalitetnijem i suvremenijem obrazovanju učenika.

Unatoč zavidnoj opremljenosti novo vrijeme nosi nove trendove i standarde, pa želimo da u našoj zajednici obrazovanje postane važno i prepoznato i mi kao Škola stremimo još  ka višim ciljevima.

Značajan je doprinos Škole u području ekologije i uključivanju u program međunarodnih eko škola. Predanim petnaestogodišnjim radom učenici i djelatnici Škole zasluženo su stekli dijamantni status eko škole. Kroz  sve te godine djelovanja u eko programu, produbljivali smo i proširivali svoje ekološke aktivnosti, te se  uključivali u  nove. Tu naša zelena priča koju smo započeli pričati 2003. godine ne staje. U ovoj godini ostvarivat ćemo projekt Učeničke zadruge Kalina Uređenje poučne staze.

Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac po svojoj veličini ubraja se u manje škole u Koprivničko-križevačkoj županiji.

U školi je ustrojeno 8 razrednih odjela sa 99 učenika.

Vjerujemo da će ova Škola održati ovo mjesto i  nastaviti  i dalje uspješno djelovati i pripremati generacije za nove životne izazove uz podršku i razumijevanje zajednice.