Nada Kožar
Izvješće o radu dodatne nastave kemije „MALI KEMIČARI“, 2019./2020.
Darijo Čamilović / datum: 24. 8. 2020. 18:42

Tijekom nastavne godine u okviru 35 nastavnih sati realizirani su nastavni sadržaji u okviru izvannastavne aktivnosti – dodatna nastava iz nastavnog predmeta kemija:

„MALI KEMIČARI“

Polaznici su bili učenici sedmog i osmog razreda.  Rad se prvenstveno bazirao na realizaciji praktičnih sadržaja rada kao nastavka i nadogradnje nastavnog gradiva sa redovne nastave. Suradnja i rad tijekom redovite nastave  odvijao se srijedom  iza šestog sata u trajanju od jednog sata , a prema potrebi i više .

Učenik Luka Vedriš se pripremao za školsko natjecanje  na kojem je postigao zavidne rezultate i plasirao se na Županijsku razinu natjecanja.

Tijekom mjeseca ožujka zbog „covid19“  situacije prešlo se na online rad kako na redovnoj nastavi  tako i u izvannastavnoj aktivnosti.  Rad do kraja nastavne godine koja se u cijelosti odvijala u  virtualnoj  učionici bazirao se na problemskim zadacima koje su učenici rješavali kao proširivanje i produbljivanje  nastavnih sadržaja obrađivanih tijekom rada na daljinu. Težište je bilo usmjereno na učenika iz osmog razreda (  budući odlazi iz osnovne škole )  sa željom kako bi dobio što bolje temelje i preduvjete za uspješan nastavak školovanja u srednjoj školi.

Cijelo vrijeme rada na satovima dodatne nastave kod učenika se nastojalo razvijati samostalnost i samopouzdanje u rada, primjena teoretskih znanja i spoznaja kod rješavanja problemskih zadataka , spretnost i temeljitost , postupnost , urednost i točnost kod izvođenja pokusa , kritičnost i samokritičnost  kao i odgovornost  prema izvršavanju dogovorenih  radnih obveza.

Zaključak:  Uzevši u obzir okolnosti u kojima se odvijala nastava tijekom nastavne godine 2019./2020.  ( štrajk, rad online) možemo konstatirati da je rad i postignuti  rezultati bili dobri , što bi još bolje bilo  vidljivo da se uspjelo realizirati Županijsko natjecanje na kojem bi učenik Luka Vedriš imao prilike pokazati s kakvom širinom znanja i vještina raspolaže na završetku školovanja u  OŠ.

Čestitke svima !

Predmetni učitelj: Nada Kožar