Proljetni odmor učenika od 28. ožujka do 5. travnja 2024. godine

Nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. godine

Mirjana Danček
TJEDAN ŠKOLSKOG DORUČKA - INTEGRIRANI DAN U 3. RAZREDU
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 12. 10. 2020.

Ni kišni ponedjeljak nije omeo učenike i učiteljicu 3. razreda da organiziraju integrirani dan povodom obilježavanja Tjedna školskog doručka te obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U veselom i opuštenom ozračju krenuli su s radom od samog jutra. Korelacijom nastavnih predmeta obradili su temu zdrave prehrane i kvalitetnih namirnica potrebnih za zdrav razvoj dječjeg organizma te važnost kruha u svakodnevnom životu. Što su sve radili te što su naučili pogledajte i pročitajte pod Opširnije.

Tokom radnog dana izmjenjivali su se nastavni predmeti, a time i učeničke aktivnosti. Bilo je tu pjevanja, čitanja, otkrivanja likovnih umjetnika i njihovih djela te, svima najdraža aktivnost, degustacija primamljivih zalogaja koje su učenici pripremili uz pomoć i podršku svoje učiteljice Mirjane. Za vrijeme likovne kulture zaigrali su i poneku igru te otkrivali poslovice.

A što su naučili?

Naučili su da je doručak za školarce najvažniji obrok u danu jer može pozitivno utjecati na zdravlje i kvalitetu života učenika. Doručak nam osigurava energiju potrebnu za početak dana te poboljšava pamćenje i pridonosi boljem raspoloženju. Naučili su i koje su to zdrave i kvalitetne namirnice koje bi svaki zdravi doručak trebao sadržavati. Različitim likovnim tehnikama dočarali su nam koje namirnice smatraju najzdravijima. Izradom voćne salate i zobenih keksića sa sušenim voćem pokazali su spretnost, kvalitetnu međusobnu komunikaciju i suradnju te se dokazali kao izvrsni pomagači svojoj učiteljici u organizaciji i ostvarivanju ovakve vrste nastave.

Na kraju su učenici ispunili anketu o zdravom doručku te zadovoljni i sretni priveli kraju još jedan integrirani dan.

Slijedi foto galerija smiley