Proljetni odmor učenika od 28. ožujka do 5. travnja 2024. godine

Nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. godine

Likovna skupina
ŽUPANIJSKA SMOTRA LIKOVNOG STVARALAŠTVA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA
Autor: Darijo Čamilović, 1. 7. 2019.

"Umjetnici su uvijek bili tumači našeg vremena. Spoznajom o ugroženim vrstama i važnosti očuvanja istih, kroz njihove oči zaštita i briga postaje relevantna, smislena i izvorom pozitivnih promjena. "Osnivčica Inicijative za očuvanje zajednice Sačuvajte stvorenja, dr. Lucy Spelman.

U ponedjeljak 11. ožujka 2019. naša škola je bila domaćin Županijskom natjecanju iz likovne kulture LIK 2019. (Natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna koprivničko-križevačke županije).

Županijsko povjerenstvo na Državnu razinu uputilo je tri najbolja osnovnoškolska i dva najbolja srednjoškolska rada.

LIK je već tradicionalno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna koje organiziraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za odgoj i obrazovanje. Ove školske godine na županijskom natjecanju Koprivničko- križevačke županije sudjelovali su učenici iz 22 osnovne škole sa sedamdeset i četiri rada i učenici iz jedne srednje škole s dva rada.

Ovogodišnja tema natjecanja bila je ekologija i pod tema: ugrožene životinjske vrste moga kraja. Izražavali su vlastite ideje u slikarskoj tehnici kolaža u boji ili računalnoj grafici na zadanu temu - poticaj.

Cilj je za učenike osnovnoškolskog uzrasta bio samostalno oblikovati plakat i razumjeti značenje zaštite ugroženih životinjskih vrsta svoga kraja.

Nagrađeni učenici (OŠ)

1. Maris Popović, 8.razred (OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac)

2. Iva Puškaš, 8.razred (OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje)

3. David Polančec, 8. razred (OŠ "Fran Koncelak" Drnje)

Nagrađeni učenici (SŠ)

1. Hana Belobrk, 4. razred (Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica)

2. Lara Vondraček, 4.razred (Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica)

Boje naše škole branili su Mihaela Lugarov, Josip Matica, Mateo Markovica i Gabrijel Vucikuja.