Ovaj mjesec: 2042
Knjige mjeseca - veljača
Autor: Ana Molnar, 2. 2. 2015.

Došao nam je i mjesec zaljubljenih, a s njime i dvije vesele knjige o....pogađate...ljubavi!

Za vas smo pripremili knjige "Ljubavne muke jednog Luke" Ivanke Borovac te knjigu Mire Gavrana "Kako je tata osvojio mamu".

Više o knjigama pročitajte pod "Opširnije".

NIŽI RAZREDI:

Knjiga "Ljubavne muke jednog Luke" donosi 20 veselih, smiješnih i napetih priča za djecu (Proljetna romantika, Kako je drveće proglistalo,  Piti ili ne piti?,...) iz pera Ivanke Borovac. Među tim pričama našla se i jedna ljubavna priča pod nazivom „Ljubavne muke našeg Luke“, a donosimo vam početak priče. Nadamo se da će vas sam početak zainteresirati da posudite knjigu i uživate u ljubavnim mukama Luke (možda ste i vi zaljubljeni, pa nađete rješenje svojih problema).

Odlomak iz knjige:

" -       Djeco, približava nam se Valentinovo, dan zaljubljenih – rekla je učiteljica. - Tijekom ovoga tjedna smislite kako ćete onome tko vas se sviđa to pokazati. Luka duboko uzdahne.

Sve su se glave u trećem be munjevito okrenule prema njemu.

-       Zaljubljen si? – upita ga učiteljica.

-       Ma ne. Uštipio sam si prst – promuca Lika neuvjerljivo. Zapravo je bio očajan. Bilo mu je teže nego da mora napisati sastavak o sva četiri godišnja doba odjedanput."

VIŠI RAZREDI:

Ovo je neobična priča o čovjeku koji je bio toliko glup da je morao iznova osvajati ženu koju je već jednom osvojio.

Taj čovjek je moj tata i on se dugo nije razumio u tajne mamina srca. Pričat ću vam i o svojoj djevojci Bernardi i o tome kako je lijepo kad te netko voli i kad ti nekoga voliš.

Antun je jednog dana na obiteljskom izletu na Sljemenu sasvim slučajno upoznao tatinog prijatelja, njegovu suprugu i njihovu kćer, Bernardu, u koju se zaljubio na prvi pogled. Njegov tata, Josip, sve se više udaljavao od svoje obitelji radeći na patentu, što je njegovu mamu pomalo živciralo. Tako je to otišlo daleko da je Antunova mama odlučila otići svojoj maci. Antunova baka od početka nije voljela Josipa zato što ga je smatrala neobrazovanim i priprostim za njenu kćer. Antun je cijelu situaciju prepričao Bernardi koja mu je odlučila pomoći da njegov tata ponovno osvoji mamu. Jesu li uspjeli, saznajte čitajući knjigu.