Ovaj mjesec: 2002
'Što je to ljubav?' - literarno novinarska grupa u knjižnici
Autor: Ana Molnar, 31. 10. 2014.

„U matematici ljubavi jedan plus jedan je beskonačno, a dva manje jedan nula“

„Nema sunca bez svjetlosti, ni čovjeka bez ljubavi“

„Tko hoće ljubav žeti, mora je sijati“

Ovo su samo neke od misli i poslovica koje smo čitali na današnjem druženju literarno novinarske grupe u školskoj knjižnici, a vjerojatno se pitate i zašto govorimo o ljubavi kad je Valentinovo još tako daleko. Kao što znate, u tijeku je Mjesec hrvatske knjige koji traje od 15. listopada do 15. studenog, a tema je ovogodišnjeg mjeseca knjige LJUBAV.

Ljubav postoji u različitim oblicima, osim ljubavi dečka i cure, imamo i ljubav koju gajimo prema prijateljicama, prema obitelji, prema kućnim ljubimcima, stoga nije niti čudno da imamo i tolike napisane knjige o ljubavi. Ali ne samo knjige, već i otpjevane pjesme, poslovice koje ostanu zapisane, filmove koji nam žele dočarati ljubavnu čaroliju.

Tako smo danas sve to povezale u jednu cjelinu i uz vrući kakao najprije za motivaciju poslušale poznatu ljubavnu pjesmu od Stinga „Every breath you take“. Razgovorom o pjesmama došle smo do njima najdražih ljubavnih pjesama, a zatim smo se prisjetili i Titanica. Ipak glavni dio druženja bio nam je čitanje ljubavnih pjesama i citatima o ljubavi te raspravljanje o njima. Zaključak je da ljubav predstavlja sreću, hrabrost, veselje, ludost ali i nemir, nestrpljenje, iščekivanost, uznemirenost. Druženje smo završili još jednom ljubavnom pjesmom Celine Dion „My heart will go on“ i scenama iz filma „Titanic“.