"Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!"
Autor: Ana Molnar, 13. 2. 2014.

U Hrvatskoj i u svijetu se 14. veljača, osim Valentinova, obilježava i kao Međunarodni dan darivanja knjiga. To je volonterski projekt kojim se djecu želi potaknuti da više čitaju i kojim se kod njih želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju, stoga je cilj tog dana ohrabriti djecu i odrasle da drugoj djeci daruju knjigu ili slikovnicu...

Knjižničari u Hrvatskoj obilježavaju ovaj dan prikupljanjem slikovnica pod geslom „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“. Akcija prikupljanja i darivanja slikovnica organizira se u okviru nacionalne kampanje „Čitaj mi!“, a pozivaju se djeca i odrasli da slikovnice i knjige daruju lokalnim knjižnicama koje će ih proslijediti potrebitima – dječjim odjelima bolnica, domovima za djecu, dječjem SOS selu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji.

U našoj školskoj knjižnici ova akcija će se održati u tjednu od 17. do 20. veljače, pa se mole ona djeca koja žele pokloniti slikovnicu, da ih donesu u školsku knjižnicu. Tamo će biti pripremljena kutija u koju će se slikovnice stavljati i koje će biti poklonjene Područnoj školi za djecu s teškoćama u Đurđevcu. Povodom toga će za učenike od 1. do 4. razreda biti organizirano i čitanje slikovnica na njemačkom jeziku, što će se održati 20. veljače (četvrtak) 5. sat, također u školskoj knjižnici.