Ovaj mjesec: 2079
Crveni križ
Ekipa podmlatka Crvenog križa naše škole sudjelovala na državnom natjecanju u Splitu
Autor: Martina Lovrak Ivanov, 12. 5. 2015.

Od 8. do 10. svibnja 2015. godine naša ekipa podmlatka je sudjelovala na državnom natjecanju u Splitu te predstavljala Koprivničko-križevačku i Bjelovarko-bilogorsku županiju.Naša ekipa se sjajno predstavile po dolasku u Split. Naime, svaka ekipa sudionik natjecanja pripremila je program po izboru, pa je tako naša ekipa zapjevala i zasvirala na cimbulama, tradicijskom podravskom instrumentu čime su zaplijenili pažnju publike.

Naša ekipa bila je u sastavu Ena Rončević, Tea Dautanec, Paulina Bregovec, Bruno Miklić, Laura Lacković i Nikolina Aurer s mentoricom Martinom Lovrak Ivanov

Na natjecanju je sudjelovalo 120 mladih iz cijele Hrvatske – 60 osnovnoškolaca i 60 srednjoškolaca – u kategorijama teorijskog znanja o Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te u teorijskoj i praktičnoj kategoriji o poznavanju i pružanju prve pomoći. Riječ je o 120 natjecatelja koji su na državno natjecanje dospjeli u selekciji od 4.386 učenika  tj. 731 ekipa. Naše obje ekipe  Srednja medicinska škola i naš podmladak zauzele su deseto mjesto, svaka u svojoj kategoriji.

Otvorenju je prethodio svečani mimohod s Prokurativa pa do parka Sustipan, u kojem su sudjelovali svi natjecatelji, njihovi mentori, djelatnici i volonteri Hrvatskog Crvenog križa.

Osim natjecanja, naši predstavnici sudjelovali su na snimanju milenijske fotografije na splitskoj rivi. Stotine mladih, volontera, članova i djelatnika Hrvatskog Crvenog križa tijelima je ispisalo riječ „humanost“. Upravo humanost jedno je od sedam temeljnih načela Crvenog križa i Crvenog polumjeseca koja ove godine obilježavaju 50. obljetnicu.

Sudionici natjecanja vidjeli su i atraktivne pokazne vježbe te smotru HCK u sklopu koje su na sedam punktova bile prikazane aktivnosti Hrvatskog Crvenog križa.

Naši učenici su se istaknuli hrabrošću i poštenjem na svim radilištima.

Zahvaljujemo svima koji su bili uz nas, Općini Kalinovac na majicama koje smo ponosno nosili cijelim putem, udrugi Cimbalista na cimbulama, župniku Gorupiću na susretljivosti te svima koji su nas na bilo koji način podržali.

Mentor ekipe učiteljica biologije: Martina Lovrak Ivanov