2. DAN NATJECANJA - MNOGOBROJNE AKTIVNOSTI ZA SUDIONIKE NATJECANJA

Petak, 22. travnja 2016. obilježen je kao drugi dan Natjecanja. Organiziran je niz stručnih ekskurzija naše zavičajne Podravine.

Učenici koji su se natjecali u istraživačkim radovima dolaskom u školu, u hodniku škole izložili su svoje radove kako bi bili spremni za razgledavanje, a učenici koji su se natjecali u znanju pisali su ispite.

Nakon toga učenici su imali organizirano razgledavanje rijeke Drave. Predavanje na Dravi održao je poznati hrvatski biolog Goran Šafarek. Članovi Državnog povjerenstva uživali su na svježem zraku i ljepotama Drave.

Profesorica geografije Mihaela Lončar našim je gostima predstavila povijest i značaj crkve sv. Luke, dok je časna Karmen predstavila crkvene orgulje i odsvirala nekoliko prigodnih skladbi.

U poslijepodnevnim satima organiziran je obilazak najveće podravske tvrtke, tvornice komunalne opreme Rasco d.o.o. Domaćini, gospodin Tomislav i Miroslav Paviša su nas ugostili te za svakogog posjetitelja pripremili poklone.

U kalinovačkoj štaciji, sadašnjem Muzeju, dočekala nas je profesorica Mihaela Lončar i upoznala nas s poviješću kalinovačkog kraja i pojasnila čemu su nekada služile štacije.

Vodiči terenske nastave na Đurđevačkim pijescima i šumskom predjelu Crni jarki bile su profesorice Ana Marija Bobovčan,Zvjezdana Smes, Dunja Kudumija, Bernarda Žibreg i Irena Tišljar,

U Galeriji Batinske sudionici Natjecanja razgledali su izložbu Ivana Lackovića Croate, velikog podravskog umjetnika. Nakon razgledavanja Galerije, učenici i mentori su se opuštali na jezeru Batinske koje je naše goste očaralo svojom prirodnom ljepotom. Veliko iznenađenje kojem smo im pripremili je posjet Konjičkog kluba Đurđevački graničari. Hrabriji su se okušali u jahanju i vratili se u Hotel s velikim oduševljenjem. Zahvaljujući našim sponzorima na jezeru je pripremljena okrjepa za sve posjetitelje.