Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

PRIJATELJ ŠKOLE

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-školska godina 2023-2024.

Jelovnik za travanj 2024 (1).docx

Kada zvono zvoni

Od starog novo, za dar od srca
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 7. 12. 2020.

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost organizirao je ekološko-obrazovni nagradni natječaj “Od starog novo, za dar od srca”.

Obilježimo nadolazeće blagdane ukrasima, darovima, kreativnim rješenjima izrađenim prema načelima ponovne uporabe. Iznenadimo svoje najmilije poklonima koje smo sami izradili. Zaogrnimo pri tom stare stvari i predmete u novo ruho!

Cilj natječaja je da se djeci i mladima u okviru zadane teme, uz elemente ponovne uporabe (eng. upcycling), približi pravilan način gospodarenja otpadom i potakne promjena svijesti o vrijednosti stvari koje više ne koriste. Njihova vizija je poticati održivu i zdravu zajednicu koja se odgovorno odnosi prema okolišu u kojem obitava.

Natječajem se želi potaknuti dječja kreativnost da na zabavan i zanimljiv način otkriju vrijednosti starih i odbačenih stvari te ih koriste višekratno i tako utječu na smanjenje otpada. Učenici koji će se posebno istaknuti svojom kreativnošću te angažmanom osvojit će atraktivne nagrade!

Na natječaj će se prijaviti učenici 6. razreda koji su uz pomoć i veliku motivaciju svoje razrednice Elizabete odlučiti napraviti mirisne košarice od materijala koji više nisu za upotrebu.

Učenici su izrađivali mirisne košarice od sapuna, a za samu izradu najbitnija je bila priprema. Ukrasili su ih vunom dobivenom od starih i odbačenih šalova i vesti te božićnim ukrasima.

Sapune su izradili topljenjem starih sapuna koji više nisu za upotrebu te ih oblikovali ulijevanjem u kalupe.

Kao ukrase su koristili polupane i potrgane božićne ukrase koji bi najvjerojatnije završili u smeću ali su ih učenici kombiniranjem boja i uzoraka uspjeli uklopiti u mirisnu košaricu.

Slušajući božićne pjesme učenici su uživali u izradi nečeg novog, a opet svjesni da su za svoj uradak iskoristili materijale koje bi inače prvom prilikom bacili. Odlučili su svoje košarice pokloniti sebi dragim osobama.

Pogledajte veliku fotogaleriju s današnjeg sata razrednika u učionici 6. razreda laugh, a isto možete vidjeti i na poveznici  https://sway.office.com/Wy5kYVuZH5vGE0UY?ref=Link

Od starog novo, za dar od srca
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 7. 12. 2020.