Ovaj mjesec: 2083
Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

PRIJATELJ ŠKOLE

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-školska godina 2023-2024.

Jelovnik- ozujak 2024..docx

Kada zvono zvoni

Stručni skup učitelja i odgajatelja - 3. dio
Autor: Dijana Habijanec, 10. 7. 2015.

Na stručnom skupu za odgojitelje, učitelje i nastavnike pripadnike nacionalnih manjina, iseljenika i Hrvata u Bosni i Hercegovini  8., 9. i 10. srpnja,  2015. godine održano je niz predavanja, radionica i obilazaka u kojima su se sudionici skupa na kvalitetan način usavršavali, proučavajući hrvatski jezik i kulturu. Dio predavanja i radionica bio je posvećen našem zavičaju i proučavanju prirodnog i kulturnog blaga Podravine s naglaskom na tradicijske običaje,  te literarno i likovno stvaralaštvo Podravine.

Dana 8. srpnja, 2015. godine u prijepodnevnim satima radionice su održali  mr. sc. Inga Seme Stojnović pod nazivom se „Od jezičnih igara do jezičnih kompetencija na materinskom jeziku“, Anita Bakovljenec, Marijana Ćorić i Saša Spoljarić pod nazivom „Samo se srcem dobro vidi“, te Snježana Tišljarić pod nazivom „Ti si moja baština, Gospodine“.

Poslijepodnevni sati  su također bili usmjereni na proučavanje hrvatskog jezika i kulture, pa su tako održane radionice „O jezičnome savjetništvu i Hrvatskome jeziku“ pod voditeljstvom dr. sc. Ermina Ramadanović, i „Početno pisanje kao kulturno pitanje“ pod voditeljstvom prof. dr. sc. Ante Bežen, izv. prof. art. Siniša Reberski i dr. sc. Željko Jozić.

U večernjim satima održan je susret s književnikom i profesorom Zdravkom Selešom koji se kroz svoja djela osvrnuo i na velikane naše zavičajne Podravine, Ivana Lackovića Croate i Ivana Goluba.

Završni dio večeri je bio posvećen glazbenoj radionici folklornog ansambla LADO.

9. srpanj, 2015. godine bio je posvećen proučavanju kulture i tradicije našeg užeg zavičaja u sklopu terenske nastave i radionica.

Terenska nastava imala je poseban naglasak na prirodna i kulturna bogatstva naše uže Podravine, pa su tako sudionici skupa pod voditeljstvom Elizabete Trepotec Marić, prof. i Mihaele Lonĉar, prof. obišli crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama, jezero Čingilingi, selo Sveta Ana, Geografsko-botanički rezervat Đurđevački pijesci, Posebni rezervat šumske vegetacije Crni jarki i Galeriju Ivan Lacković Croata na Batinskama.

Drugi dio dana bio je predviđen za radionice i to likovnu, glazbenu i kulinarsku radionicu. Tako su sudionici skupa osobno imali prilike nacrtati potočnice koje su bila najveća inspiracija našem slikaru, čije ime s ponosom nosi naša škola, Ivanu Lackoviću Croati, pod voditeljstvom prof. Hrvoja Baltića, zapjevati uz cimbal pod voditeljstvom Marka Šireca, te se okušati u kulinarskim vještinama izrade podravskih štrukli i zlevanke uz voditeljstvo prečasnog  Mladena Gorupića i profesorice Elizabete Trepotec Marić.

Stručni skup završio je 10. srpnja. 2015. godine, razgledom Starog grada i Galerije u Starom gradu pod voditeljstvom Edite Janković Hapavel.

"Jezik prijateljstva nisu riječi nego značenja."

"Ništa zemlju ne čini tako prostranom kao prijatelji u daljini; oni stvaraju geografske širine i geografske dužine."

Henry David Thoreau

Nadamo se da smo uspjeli otvoriti  Vaša srca i prenijeti Vam ljubav prema našoj školi i zavičaju! Hvala Vam na svim lijepim riječima i zajedničkom druženju!

Ravnateljica Mirjana Bazijanec i učitelji osnovne škole Ivana Lackovića Croate iz Kalinovca.

Stručni skup učitelja i odgajatelja - 3. dio
Autor: Dijana Habijanec, 10. 7. 2015.

"Jezik prijateljstva nisu riječi nego značenja."

Henry David Thoreau