Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

PRIJATELJ ŠKOLE

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-školska godina 2023-2024.

Jelovnik za travanj 2024 (1).docx

Kada zvono zvoni

Stručni skup odgojitelja, učitelja i nastavnika pripadnika hrvatske nacionalne manjine, iseljenika i Hrvata u BiH u Osnovnoj školi Ivana Lackovića Croate u Kalinovcu
Autor: Dijana Habijanec, 6. 7. 2015.

Od 6. do 10. srpnja, 2015. godine, Osnovna škola Ivana Lacovića Croate iz Kalinovca postaje kulturno središte događanja i domaćin stručnog skupa za odgajatelje , učitelje i nastavnike pripadnike hrvatske nacionalne manjine iseljenika i Hrvata u BiH.

Tako će u narednim danima naša škola predstaviti ne samo školu i njene aktivnosti, već će se održati i brojne radionice te prenositi podravska riječ i govor kroz priče, legende i razne obilaske gdje će naši gosti moći na konkretnim primjerima upoznati bogatstva naše uže Podravine.

Valja naglasiti i hvale vrijedna prijateljstva, koja škola njeguje kroz svoje projekte i skupove sa županijom i općinom, te sa drugim odgojno -  obrazovnim ustanovama, udrugama  i ostalim prijateljima škole, koji će svojim znanjem i zalaganjem na kvalitetan način upriličiti ova događanja. Sam događaj je i pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje.

Našim gostima od srca želimo dobrodošlicu, te da ugodno provedu svoje vrijeme u našem zavičaju.

Dobro nam došli!

Dana 6. srpnja, 2015. godine, oko 17 sati su se ispred hotela „Picok“ u Đurđevcu mogli čuti mnogobrojni jezici i narječja svijeta, koji kao da su se stopili u žamor svjetskih putnika koji su međusobno izmjenjivali svoja iskustva i zgode sa putovanja i događaja koje su posjetili, te su ih sa uzbuđenjem prenosili svojim prijateljima koje nisu dugo vidjeli. Naime, oko 17 sati u našu lijepu Podravinu stiglo je oko 80 odgajatelja i učitelja iz inozemstva, pripadnika hrvatske nacionalne manjine, iseljenika i Hrvata u BiH.

Istoga dana, u 19 sati naši gosti su posjetili crvu sv. Jurja u Đurđevcu gdje su prisustvovali koncertu    dječjeg crkvenog zbora pod voditeljstvom Marije Vinković i Marine Pejić.

Nakon koncerta, naši gosti posjetili su i dječji vrtić „Maslačak“ gdje im je predstavljena „Mala Picokijada“ u kojoj veseli vrtičanci opisuju đurđevačku legendu pričom, pjesmom i plesom.

Na kraju dana, udruga sv. Juraj je upriličila našim gostima „Legendu o Picokima“.

Autor: Dijana Habijanec, 6. 7. 2015.

Dobro nam došli!