Proljetni odmor učenika od 28. ožujka do 5. travnja 2024. godine

Nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. godine

Konačni rezultati 2. kola CM Lige
Autor: Darijo Čamilović, 24. 4. 2022.

Drugo kolo Croatian Makers lige, natjecanje iz edukacijske robotike i programiranja održano je od 21. ožujka do 10. travnja.

Sudjelovalo je 717 natjecatelja koji su trebali osmisliti rješenja za zadatak natjecanja te isprogramirati robota da uspješno izvrši sve zadatke. (pogledajte OPŠIRNIJE)

Tema natjecanja u ovoj školskoj godini je tvornica robota. U prošlom kolu Lige, robot je prikupio sve potrebne alate i elemente za sklapanje novih robota, a u 2. kolu je krenuo u proizvodnju novih robota prateći upute i koristeći alate koje je prikupio.

Za uspješno ispunjavanje ovog zadatka, natjecatelji su programirali robota da samostalno prati liniju, vozi između dvije crne linije te ultrazvučnim senzorom detektira prepreku.

Pojedinačne rezultate svih natjecatelja pogledajte ovdje,ovdje su ekipni rezultati po timovima.

O našoj ekipi možete pročitati iz prošlih kola: http://os-kalinovac.skole.hr/dar?news_hk=5481&news_id=4977&mshow=1217#mod_news