18.1.2021. početak 2. polugodišta

Ovaj mjesec: 1954
Obilježili smo Međunarodni dan tolerancije
Autor: Igor Radmilović, 7. 12. 2020.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas.

UNESCO je proglašenjem Međunarodnog dana tolerancije skrenuo pozornost na brojne međunarodne akte koji se tiču ljudskih prava te je dao definiciju tolerancije koja glasi:

„Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi.Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama.“

Učenici 1. i 4. razreda su razgovarali o toleranciji i rješavali listiće sa pitanjima i odgovorima. Zaključili smo da je važno poštivati jedni druge bez obzira na razlike te smo zatim nacrtali svoje dlanove kojima širimo ljubav a koje smo složili u slikovnicu sa naslovom „Živimo zajedno ali sa razlikama.“ Obradili smo i nastavnu jedinicu „Ona želi igrati nogomet“ u kojoj su učenici naučili o važnosti ravnopravnosti spolova te što su predrasude i stereotipi.