18.1.2021. početak 2. polugodišta

Ovaj mjesec: 1956
Autor: Igor Radmilović, 1. 12. 2020.

Naš učenik 7. razreda Mihael Vucikuja dobitnik je utješne nagrade na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2020.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole. Kviz se realizira putem mreže narodnih i školskih knjižnica u Hrvatskoj i u suradnji s Gradskom knjižnicom Subotica.

Kviz se tradicionalno provodi u Mjesecu hrvatske knjige, a već više od 20 godina organiziraju ga Knjižnice grada Zagreba. Od 2011. godine kviz se provodi online, a od 2019. godine prilagođen je i prikazu na pametnom telefonu.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je planetu Zemlji, s motom Razlistaj se! U skladu s tim, naziv Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2020. godine je Istraživači planeta Z.

Mihael je u potpunosti točno riješio kviz i ušao u izvlačenje među više od 300 učenika iz cijele Hrvatske gdje je osvojio utješnu nagradu; ilustriranu knjigu te prigodne tematske darove.

Čestitke Mihaelu!