Ekološki projekti
Autor: Darijo Čamilović, 16. 10. 2020.

Nastavljamo s ekološkim projektom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova” i u ovoj školskoj godini. Vrijedni, ekološki osviješteni osnovnoškolci naše Škole, skupili su osam velikih vreća plastičnih čepova. Ovom gestom pokazali su veliku brigu za one najranjivije članove društva i svakako pomogli radu Udruge oboljelih od leukemije i limfoma.

.

Veliko hvala svim učenicima koji su sudjelovali u sakupljanju!

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma projekt je osmislila prije nekoliko godina radi stvaranja čišćeg okoliša, poticanja održivog razvoja i educiranja građana o važnosti zaštite okoliša, a prikupljanjem sredstava pridonosi se bržoj rehabilitaciji i resocijalizaciji oboljelih od malignih bolesti. Prikupljanje čepova pokazalo se kao izvrsna zamisao te je dosad skupljenim novcem od plastičnih čepova Udruga pomogla brojnim oboljelima u kupnji lijekova, medicinskih pomagala i financiranju terapija.

Ovim putem se pozivaju svi učenici da i dalje skupljaju plastične čepove da i dalje možemo pomoći toj Udruzi.