Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2020.
Autor: Igor Radmilović, 16. 10. 2020.

Učenici 7. razreda sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole. Kviz se realizira putem mreže narodnih i školskih knjižnica u Hrvatskoj i dijaspori.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je planetu Zemlji, s motom    Razlistaj se! U skladu s tim, naziv Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2020. godine je Istraživači planeta Z.

Zbog epidemiološke situacije i kompleksne nabave knjiga za školske knjižnice izvan roka, za ovogodišnji kviz, umjesto pročitanih 3 knjiga, treba proučiti ponuđene provjerene online izvore informacija koji su dio pitanja u kvizu.

Pošto veći broj pitanja iz ovogodišnjeg kviza spada u sadržaj predmeta geografija, kviz su učenici 7. razreda rješavali putem tableta na satu geografije. Učenicima je bila vrlo zanimljiva tema zaštite okoliša te željno iščekuju rezultate kviza koji bi trebali biti poznati početkom studenog.