EUROPSKI DAN JEZIKA
Autor: Sanja Kolar, 26. 9. 2020.

U petak 25. rujna 2020. u 6., 7. i 8. razredu obilježen je Europski dan jezika. Aktivnosti su provedene na satu njemačkog jezika.

Svake se godine 26. rujna obilježava Europski dan jezika. Na taj se dan slavi jezična raznolikost kontinenta s više od 200 jezika i dijalekata, 24 službena jezika EU-a, uključujući hrvatski, i tri pisma.

Tri su glavna cilja obilježavanja Europskoga dana jezika: očuvanje europske jezične baštine, poticanje ljudi svih dobi na učenje jezika te naglašavanje važnosti učenja jezika u školskoj dobi.

Učenici 8. razreda za sat su pripremili dvominutno izlaganje na stranom jeziku po izboru. Tako su neki učenici svoje prijatelje učili boje i brojeve na španjolskom, predstavljanje na rumunjskom, turskom i francuskom, boje na norveškom pa i brojeve na kineskom.

Učenici su na njima zanimljiv način prikazali različitosti i sličnosti jezika, važnost njihovog učenja i činjenicu da je učenje jezika zabavno.

Učiteljica njemačkog jezika Sanja Kolar