učite pomoću školskog portala i na poklon dobivate Office 365

Upisi djece u prvi razred

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE-HIMNA ŠKOLE

Jutrom kad se probudim

Ja na školu pomislim

Na lektire i  zadatke,

znanjem se ponosim.

Jer u  školi uvijek ima

aktivnosti koje raduju me

Crtam, pišem, glumim,

O okolišu brinem  se.

Pjesmom slavim te

Drage uspomene

U srcu čuvam sve.

I kad porastem

U srcu nosit ću te.

Iz učionice se te

Ori učitelja glas

Školsko zvono kad zazvoni

Djeca igraju se sva.

I dok trčim hodnikom

Pjevam plešem ja po svom

Sretna sam jer škola mi je

Uvijek bila drugi dom.

Pjesmom slavim te

Drage uspomene

U srcu čuvam sve.

I kad porastem

U srcu nosit ću te.

Tko smo mi?

Preminuo akademik profesor emeritus Ivan Golub
Autor: MIRJANA BAZIJANEC, 26. 10. 2018.

Napustio nas je naš „negdašnji dijak“

Profesor emeritus Ivan Golub, svećenik Zagrebačke nadbiskupije, znanstvenik, književnik, povjesničar kulture i vrhunski hrvatski intelektualac preminuo je u četvrtak, 25. listopada 2018. u KB Sestre Milosrdnice u Zagrebu, u 89. godini života i 62. godini svećeništva.

Ivan Golub rodio se 21. lipnja 1930. u Kalinovcu u Podravini kao petnaesto i najmlađe dijete Luke i Bare Golub. Osnovnu školu polazi u rodnome mjestu, Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju i studij bogoslovije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu.

Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1957. u zagrebačkoj katedrali.

Kao pitomac Hrvatskoga papinskoga zavoda sv. Jeronima u Rimu specijalizirao je na Papinskom sveučilištu Gregorijani. Studirao je i na Papinskom biblijskom institutu (1961.-64.), na kojem je postigao akademski stupanj licencijata ili magisterija biblijskih znanosti.

Bavio se teološkim znanstveno – nastavnim radom, a njegova su djela prevedena na nekoliko stranih jezika. Objavio je sedamdesetak knjiga i više stotina članaka iz područja teologije, povijesti kulture i književnosti.

Njegovo „golubinje pero“ neumorno je ispisalo brojna znanstvena i književna djela, pjesme, ali i pisma i posvete o svakoj prigodi koju je organizirala „njegova škola“.

Život je smatrao lijepim darom i želio ga je podijeliti s drugima u svim svećeničkim, profesorskim, književničkim, pjesničkim i inim oblicima. I dijelio ga je s nama učiteljima, učenicima, roditeljima, Kalnovčanima.

Posljednji susret s Osnovnom školom Ivan Lacković Croata bio je 17. listopada 2016. godine kada je održana promocija knjige „Običan čovjek“. Ponosni smo na Vas i zahvalni Bogu za svaki vaš susret!

Poštovani profesore, nađite mir, a Vječni neka bude dobar jer ste VI bili dobri ljudima!

Vaši zapisi, pisma, rukopisi i fotografije su trajne uspomene, te će živjeti vječno u Osnovnoj školi Ivan Lacković Croata Kalinovac.

Mirjana Bazijanec, ravnateljica

18. listopada 2012. godine -otvaranje nove školske zgrade

27. svibnja 2000. godine -170. obljetnica školstva u Kalinovcu

19. listopada 2012. godine-Kolokvij o Ivanu Lackoviću Croati