klik za veći prikaz

Priloženi dokumenti:
Diploma.jpg
Zahvalnica.jpg

Upis djece u prvi razred

Mali programeri uspješni u prvoj radionici
Autor: MIRJANA BAZIJANEC, 1. 8. 2018.

Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) u projektu STEM auto u suradnji s Kulturnom udrugom „Tomislav Franjić“ Kalinovac i Osnovnom školom Ivan Lacković Croata Kalinovac organizirao je besplatnu radionicu programiranja, robotike i digitalne pismenosti.

Radionica je održana u prostoru Osnovne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac, 31.7.2018. i u njoj je sudjelovalo 10 polaznika iz Kalinovca i okolice.

Svi su s veseljem programirali mBot edukacijske robote, naučili kako koristiti lampice na robotu, kako svirati pomoću njega, kretati se i parkirati ga u improviziranu garažu.

STEM auto je ‘bibliobus’ modernog doba, u ciklusima putuje po Hrvatskoj, prvenstveno po manjim mjestima i služi kao poticaj djeci i mladima da se zainteresiraju za STEM područja i kompetencije. Te kompetencije danas ulaze u brojna zanimanja i karijere koje više ne mogu kvalitetno obavljati svoje aktivnosti bez tih znanja (novinarstvo, psihologija, sociologija, ICT zanimanja, čak i tradicionalna zanimanja poput trgovaca i učitelja). Dodatno, STEM je povezan s vještinama kritičkog razmišljanja i snalaženja u situacijama, čineći polaznike ovih radionica spremnijima za izazove s kojima će se susresti kao građani 21. stoljeća.

Zahvaljujem učenicima na interesu i sudjelovanju, te IRIM edukatoru, prof. Željku Brčeku i Domagoju Brčeku  koji su pomogli u održavanju radionice.