klik za veći prikaz

Priloženi dokumenti:
Diploma.jpg
Zahvalnica.jpg

Upis djece u prvi razred

Održana Božićna priredba "U to vrijeme godišta"
Autor: Viktorija Hrženjak, 20. 12. 2017.

U srijedu, 19. prosinca 2017. god. slaveći rođendan mladoga Kralja upriličili smo Božićnu priredbu kako bismo svojim pjesmama, pokretima i riječima zahvalili Bogu na daru Djetešca koje će se uskoro roditi iznova u našim srcima, srcima ljudi dobre volje.

Bijaše to jedne mirne čudesne noći… Utjelovljena Ljubav Božja ušla je u naše ljudske živote i pokazala nam novi put, probudila nadu, unijela novi smisao, priprostu štalu pretvorila u raj, siromaštvo u blagoslov, križ u uskrsnuće…

Ovim stihovima u pjesmama „Dobrodošlica Božiću“ i „Božićna noć“ u ugođaj ovogodišnje Božićne priredbe uvele su nas Lana Plazek i Lorena Vrabčević, dok je Lorena Vlašić ispjevala stihove pjesme „U to vrijeme godišta“ u pratnji školskih tamburaša.

Marljivi učenici scenski su prikazali događaj Božićne noći uz meditativno čitanje Evanđelja po Mateju koje je čitala Tamara Sušnja. Učenici dramske družine izveli su igrokaz Božićna priča, a učenice 4. razreda usporedbama su nam rekle zašto je Isus bolji od djeda Božićnjaka. Učenici literarno-novinarske družine dramatizirali su tekst Mladena Bjažića „Tata nema vremena“ uz stihove Siniše Glavaševića. Sretan Božić svima, svim ljudima srca čista u božićnoj čestitci izrekla je Lana Bazijanec, a da smo se osjećali kao na pravom božićnom koncertu pobrinuli su se članovi našeg zbora i školski tamburaši koji su izveli pjesme „O kakva to svetlost“, „Zvončići“ i „Narodi nam se“.

Na samom kraju božićnu čestitku svima prisutnima uputili su ravnateljica škole gosp. Mirjana Bazijanec, načelnik Općine gosp. Danijel Zvonar te naš domaći sin vlč. Dario Paviša.

Na priredbi ste mogli pogledati i kupiti rukotvorine Učeničke zadruge "Kalina" koje su cijele godine izrađivali  naši učenici.

Hvala svima koji ste svojim dolaskom podržali naš trud i rad. Nadamo se da ste uživali u ovom svečanoj priredbi, kao i mi koji smo je pripremali za vas!

Klikom na fotografiju otvorit će se fotoalbum s fotografijama s Božićne priredbe.